18 Nisan 2012 Çarşamba

Pratik Güzellik Sırları

                                   Güzellik Sırları

  Bu tüyolar ve maskeler kendimde sürekli ve düzenli olarak kullandığım maskeler herhangi bir yan etkisini görmedim çok memnunum hepsinden de sizlerde etkilerini uyguladıktan sonra göreceksiniz.

Dudak Peelingi ;

Gerekli malzemeler;

- Vazelin
- Toz Şeker
- Bal

Malzemelerin tamamı karıştırıldıktan sonra dudak ve çevresine sürülüp 2-5 dk arası bekletilip bir bez yardımıyla silinir daha sonra isteğe bağlı olarak lipbalm yada çok az zeytinyağı sürülerek daha iyi sonuç alınır, dudaklarınızın yumuşadığını farkedeceksiniz.


Göz Altı Yağ Butonları - Morluk ;

 Gerekli malzemeler ;
 
     -Yoğurt ( 3 yemek kaşığı )
     -Maydanoz ( 3 dal )

Hazırlanışı ;
 maydanozu robottan geçirdikten sonra yogurtla karıştırılır eğer arzu edilirse daha sonrada yoğurt ve maydanoz robottan tekrar geçirilebilir 15 gün boyunca hergün gün aşırı göz çevresine uygulanır.

Şaçların Uzayıp Gürleşmesi İçin ;

 Öncelikle Parapen içermeyen şampuanları kullanmak gerek,
-Şampuanın içine ( ÇAM TEREBENTİN YAĞI ) birkaç damla damlatılırak kullanılır,

Ayrıca kullanılacak maske için gerekli malzemeler ;

     -5tane sarımsak rendelenir
     -4 yada 5 yemek kaşığı zeytinyağı

Akşam yatarken saçınıza uygulayın bir bone takın sabaha kadar saçınızda bekletin sabah saçlarınızı yıkayın biraz koku kalabilir saçlarınızda bu yüzden eğer özellikle çalışıyorsanız hafta sonları yapmanızı tavsiye ederim.

Göz Altı Morlukları ; Göz altı morlukları bildiğiniz gibi biçok bayanın başlıca problemlerinden bunu en aza indirmeninde yolları var tabiki tamamen geçmez ama çok aza indirilebilir göz çevresindeki morlukları azaltmanın yoluda çok basit kolay hazırlanabilir bir maskeden geçiyor,

     -1 Dilim elma ( rendele )
     -1Dilim Patates ( rendele )

İkisini bir tülbente koyup 15 dk buzlukta beklettikten sonra Gözlere kompres yapılır.

Siyah Noktalar İçin ( Burun - Yüz ) ;

 Siyah noktalar büyük başbelalarıdır onlardan kurtulmak malesef pekte kolay olmuyor ama tabiki çağresi var siyah noktalardan kurtulmak için gerekli olan malzemeler;

     -Kabartma tozu ( 1 çay kaşığı )
     -Gülsuyu ( bikaç damla , bu duruma göre değişebilir ) normal kaynamış ılıtılmış suda olabilir

 Bunları karıştırıp örneğin burununuza uygulayıp 5 yada 10dk arası bekletmenız yeterli.
Ayrıca Türk kahvesinin telvesini cildinize uygulayabilirsiniz eğer cildiniz kuruysa Bal ekleyebilirsiniz 10dk bekletmeniz yeterli olacaktır.


ÖNEMLİ NOTLAR;

-Çay Ağacı Yağı ciltteki sivilceler için kullanılır ( Kulak çubuğuyla sivilce üzerine sürülür )
- Hücre yenilenmesi için pişik kremi cildinize sürebilirsiniz cilde çok faydası vardır cildinz tazelenmesini sağlar.

Maya & Süt Maskesi

Uzun zamandır bloguma yazı yazamadım çok yoğun bir dönem geçirdim neyse lafı uzatmadan maskeyı anlatıcam. Maya ve süt maskesi benim için mucize gibi birşey cildi parlatıyor arındırıyor beyazlatıyor kısacası cildinizi mükemmel hale getiriyor zaten rusların güzellik maskesi olarakta biliniyor, şimdi yapımını anlatıcam çok kolay hazırlanıyor, gerekli malzemeler şunlar;
 
     -Yarım Ölçek Yaş Maya

    -1 Yemek Kaşığı Süt Bu miktar (1buçuk yada 2 yemek kaşığına çıkabilir)

Boza kıvamına gelene kadar maya ve süt iyice karıştırılıp cilde sürülürüldükten sonra 20dk bekletip temizleyebilirsiniz cildinizin ışıldayıp parladığını göreceksiniz, normal, karma ve yağlı ciltler rahatlıkla kullanabilir bu maskeyi eğer cildiniz kuruysa içerisine bikaç damla zeytinyağı damlatarak rahatlıkla kullanabilirsiniz, ayrıca en fazla haftada 1kez uygulanması yeterlidir daha fazla uygulanmamalıdır bu süre 2haftayada çıkabilir.